Hakkımızda

CİHANGİR mekanik tesisat inşaat san ve tic ltd şti

CİHANGİR mekanik tesiat ; Eylül 2017’de  Osmangazi/BURSA’da kurulmuştur. Geçmişten gelen bilgi ve tecrübeler ışığında İklimlendirme alanında faaliyete gösteren şirket kısa zamanda bölgesinde tercih edilir bir firma haline gelmiştir. Bu alanda büyük bir ürün gamına sahip olan şirket, teknolojiyi ve yenilikleri de takip ederek konusunda e-ticaret pazarını da girerek (www.mesmarket.com) ulusal pazara da hitap etmiştir.
Bölge ve ülke gereksinimlerini iyi analiz ederek yakından takip eden şirket, çalışma alanını genişleterek enerji ve inşaat alanında da hizmet vermeye başlamıştır. Bu kapsamda 2017 yılında ar-ge çalışmaları kapsamında kendi öz kaynaklarıyla bölgedeki ilk pellet ünitesini kurmuştur. Küçük bir kapasiteye sahip bu üniteyle bölgedeki çeşitli biyokütle kaynaklarından ve bu kaynakların çeşitli oranlarındaki karışımlarından pellet yakıt üretmiştir. Üretilen pellet yakıtlarını çeşitli analizlerden (basit ve elementsel) geçirmiş ve pazardaki müşterileriyle paylaşmıştır. Elde ettiği bilgi birikimini sektör temsilcileriyle, potansiyel imalatçılarla ve müşterileriyle de çeşitli konferans, fuar ve ikili görüşmelerle paylaşmıştır.
Firma aynı zamanda bu yakıtları yakabilecek soba ve kazanların geliştirilmesi için sektördeki firmalarla görüşmüş ve bu firmalardan bir kaçının temsilciliğini alarak bu pazarın artmasına/büyümesine öncülük etmiştir.
Bugün itibariyle bu sektörde tanınır bir firma/marka haline gelen işletmemiz ar-ge çalışmaları ve pazardan elde ettiği deneyimlerle bölgesindeki ilk büyük kapasiteli pellet tesisi kurmayı hedeflemektedir.
Bu kapsamda yenilenebilir enerji alanına yoğunlaşan firmamız ülkemizde bugüne kadar değerlendirilmeyen ancak çok ciddi bir potansiyele sahip olan biyokütle alanına ve biyokütleden enerji eldesine odaklanmıştır.