bedava sıcak su

36 Vakum Tüplü Galvaniz Güneş Enerjisi

 • Ekonomik ve çevre dostu
 • Bakım gerektirmez.
 • Estetik görünüm
 • Montaj kolaylığı
 • Antifirizsiz kullanım
 • En son teknoloji
 • Dört mevsim sıcak su
 • Dayanıklı ve hijyenik malzeme
 • -25 C kadar donmama özelliği
 • 5 cm pollüretan izolasyon ile süperısı yalıtımı

 • Vakum Tüpleri Nedir

  Vakum tüpleri güneş enerjisi sistemlerinden kullanılan bir yapıdır. Sistemin temel çalıma prensibi suyun yoğunluk değerlerinden kaynaklanır. Yani soğuyan su ağırlaşır ve tüplere dolmaya başlar ardından Güneşten gelen ışınlar ile tekrar ısınarak sıcak su deposuna doğru yükselir. Bu sistem diğerlerine göre daha verimlidir. Açık devreli basınçsız sistemler atmosfer basıncına açık olarak çalışırken bazı cihazlar kendiliğinden basınçlı çalışır. Tercihinize göre ikisinden birini alabilirsiniz. Vakum tüpleri olan basınçlı ve basınçsız güneş enerjisi sistemleri bulunur. Tercihinize göre konumlandırması yapılır. Konumlandırılacağı yükseklik ısıtılan suyun kolay şekilde dağıtılmasına göre belirlenir. Vakum tüp yapısı katmanlı yapıya sahiptir. İç içe geçmiş iki cam tüpten oluşur. Büyük tüpün alt kısmı kapalıdır. İki tüp arasındaki hava büyük tüpün alt kısımlarından emilerek dışarı atılır. Böylece sızdırmazlık sağlanır. İki tüp arasında sabit bir vakum basıncı oluşturulur. Bu sistemin sağlıklı çalışmasını sağlar. Vakumu muhafaza etmek için baryum kullanılır. Verimliliği arttırmak ve uzun yıllar kullanmak bu malzeme tercih edilir. İzmir ve çevresinde faaliyetlerini sürdüren Güneysan Güneş enerjisi firması ile vakum tüplü sistemleri evinize veya iş yerinize kurdurabilirsiniz.

  Vakum Tüpleri Nasıl Çalışır

  Güneş enerjisi sistemlerinin pek çok türü bulunmaktadır. Birbirlerinden verimlilik ve yapısal özellikler ile ayrılırlar. Vakum tüpleri bu kollektörlerde kullanılan yapılardan biridir. Güneş enerjisi kollektörlerinin son ürünleri arasında vakum tüplü kollektörler bulunur. İç içe iki cam tüpün üst kısımlarının kaynatılması ve bazı işlemlerden geçmesi sonucunda vakum tüpleri oluşur. Bu yapılar sayesinde ısı transferi yapılırken ve ısının depolanmasında olası enerji kaybı minimuma indirilir. Soğuyan su moleküllerinin ağırlaşması ve ısınan su moleküllerinin yükselmesi prensiplerine dayanarak çalışır. Vakum tüpleri güçlü ve saydam yapıya sahiptir. Böylece güneşten gelen ışınları içine kolayca alır ve dışarıya ısı enerjisinin çıkmasını engeller. Vakum yapısı parçalı bulutlu havalarda dahi verimliliğin olduğunca yüksek olmasını sağlar. Aynı zamanda kötü hava şartlarına karşı da dayanıklıdır. Örneğin iki santimetreden büyük dolu yağışlarına dahi dayanabilir. Bu sistemler genellikle çatıya konumlandırıldığı için böyle bir doğa olayı ile karşı karşıya gelmesi muhtemeldir. İzmir ve çevresinde faaliyetlerini sürdüren Güneysan Güneş enerji firması ile güneş enerjisiyle çalışan her türlü cihazın kurulumunu ve teminini sağlayabilirsiniz.

  Vakum Tüplü Güneş Kollektörleri

  Güneş enerjisi sistemleri yenilenebilir enerji kaynakları arasında vazgeçilmezlerdendir. Bu sebepten dolayı güneş enerjisini en verimli halde kullanılması için yeni teknolojiler geliştirilmektedir. Vakum tüpleri güneş enerjisi kollektörlerinin üçüncü evresi olarak tanıtılır. Anlamı ise verimliliğin en üst seviyelerde olduğudur. Vakum, yapısı itibari ile enerjinin korunması için en iyi yöntemlerden biridir. Saydam ve oldukça sağlam olan bu yapılar dış etkilere dayanıklı olduğu kadar ışıma enerjisinden de çokça faydalanır. Vakum tüpleri borosilikat adı verilen ısıya ve darbelere dayanıklı sağlam bir malzemeden üretilir. Bu malzeme sayesinde uzun ömürlüdür. Seçici yüzeyleri güneş ışınlarını emerek ısıya dönüştürür. Enerji kaybı olmasını engellemek için yansımalar ise minimum düzeye indirilir. Hesaplar ve testler sonucunda ömrünün on beş yıldan fazla olduğu tespit edilmiştir. Vakum tüpleri güneş ışınlarını hapsetme ve yansımasını engellemesinden dolayı verimliliği en üst seviyelerde tutması ile bilinir. Vakum tüplü güneş enerjisi sistemlerini evinize veya iş yerinize kurulmasını isterseniz İzmir ve civarında faaliyet gösteren Güneysan Güneş enerjisi firmasına ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


  Vakum Tüpleri İle Sıcak Su İhtiyacınızı Karşılayın

  Isınma ve sıcak su sürekli olan ihtiyaçlarımız arasındadır. Özellikle kışın ısınma ihtiyacını karşılamamız zaruridir. Sıcak suyu ise sıklıkla banyoda ve mutfakta kullanırız. Bunun için geleneksel yöntemler ile fosil veya odun kullanmak hem masraflıdır hem de çevreye zararlıdır. Güneş enerjisi sistemleri ise yenilenebilir temiz bir enerji kaynağı olduğu için günden güne daha çok tercih edilir hale geldi. Bu sistemler kendi içinde teknik özellikleri itibari ile farklılıklar gösterir. Vakum tüpleri güneş enerjisi sistemlerinin en son ürünlerinden biridir. Diğer sistemlere göre yüksek verimliliği olan bu sistemler ile ısınma ve sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Sistem yapısı katmanlı iki cam tüpten oluşur. Vakum tüpleri Güneş ışınlarının daha iyi soğrulmasını sağlar ve yansımasını engeller. Böylece enerji yani ısı kaybı olmaz. Isınan suyun yükselmesi ve daha soğuk olan suyun ağırlaşarak çökmesi sistemin çalışma prensibini en basit şekilde açıklayabilir. Isınan su sıcak su deposuna dolar ve kullanıma hazır olur. Depolanan ısı enerjisi vakum özelliği sayesinde sistem dışına çıkamaz. Böylece sistem verimliliği önemli ölçüde artmış olur. İzmir ve çevresinde güneş enerjisi alanında hizmet veren Güneysan Güneş enerjisi firması ile vakum tüplü sistemlerin kurulumunu yaptırabilirsiniz.

  Vakum Tüpleri İle Güneş Enerjisinde Yüksek Verimlilik

  Vakum tüpleri güneş enerjisi sistemlerinin en son sunulan yüksek mühendislik ürünlerindendir. Bu teknoloji sayesinde yaz veya kış fark etmeksizin yüksek verimlilikte güneş enerjisinden faydalanma imkanı elde edilir. Özellikle güneş ışınları bakımında yoksun bölgeler bu teknoloji ile temiz enerjiden faydalanabilir. Vakum tüplü güneş enerji sistemleri yapısı itibari ile güneş ışığının olduğu her saatte güneş ışığını dik olarak alır. Böylece verimin en üst seviyede olması sağlanır. Vakum yapısı sayesinde alınan güneş ışınları hapsedilir ve yansıması engellenir. Bu da ışımayı yüksek verimlilikte ısı enerjisine dönüşmesini ve depolanmasını sağlar. Depolanan enerjide vakum tüpleri sayesinde sistem dışına çıkamaz. Enerji ısı olarak suya aktarılır. Isınan su üste çıkar daha soğuk olan su aşağıda kalır. Isınan su sıcak su deposuna doğru akar ve kullanıma sunulur. Düzlemsel kollektörlere göre bu sistem çok daha verimlidir. Sizde yenilenebilir ve yeşil enerji kaynakları ile hem doğayı korumak hem de masrafsız şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız İzmir ve çevresinde bu alanda kendini ispatlamış Güneysan Güneş enerjisi firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

  Temiz Enerji Kaynağı İçin Vakum Tüpleri

  Vakum tüpleri güneş enerjisi sistemleri içerisindeki en kullanışlı cihazlar arasındadır. Basınçlı ve basınçsız vakum tüplü güneş enerji sistemleri bulunur. Yapısal olarak ayrılan bu sistemler talepleriniz ve bulunduğunuz konumun şartlarına göre kurulumu yapılır. Basınçsız vakum tüplü güneş enerji sistemi basınçlıya göre daha yüksekte kurulması gerekir. Bunun için 9 metre ve üstü tavsiye edilir. En doğru tespiti yetkili servis yapacaktır. Vakum tüpleri güneş enerjisinden en verimli şekilde faydalanılması için üretilmiştir. Katmanlı yapıya sahip iki tüpten oluşur. Vakumlu yapıdaki tüp sayesinde ısı kaybı minimize edilmiştir. Aynı zamanda güneşten gelen ışınlardan daha çok faydalanmak için silindirik yapıları sayesinde güneşlenme süresince gelen tüm ışınlar enerji sistemine dik olarak gelir. Bu da ısı enerjisinin verimliliğini arttırır. Vakum yapısı ve sistem şeklinden dolayı dışarı yansıma en aza indirilmiştir. Aynı şekilde sistemden ısı kaçışı da engellenmiştir. Bu özellikle güneş ışınları yönünden fakir bölgeler için önem arz etmektedir. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş enerji firması ile vakum tüplerinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.


  Vakum Tüplü Güneş Enerji Sistemi

  Vakum tüpleri güneş enerji sistemlerinin üçüncü nesli olarak adlandırılan ürünlerindendir. Yüksek verimlilik ve dayanıklılık vaat etmektedir. Yapısı sayesinde özellikle güneş ışınları açısından fakir bölgelerin yeşil enerjiden faydalanabilmesi için önemli bir yapıdır Gün içerisinde gelen ışınlar kollektöre daima dik olarak gelir. Böylece verim maksimize edilmiş olur. Aynı zamanda iç içe vakumlu iki tüp sayesinde gelen ısı dışarıya sızamaz. Bu da enerji kaybının engellenmesini sağlar. Vakum tüpleri güneş ışınlarının yansımasını engelleyerek gün ışığından sistemin maksimum düzeyde faydalanmasını sağlayarak sıcak su teminini kolaylaştırır. Tüp içerinde ısınan su üste çıkarak sıcak su deposuna dolar. Soğuk su molekülleri sıcak su moleküllerinden daha ağır olduğu için çöker. Böylece devamlı bir devir daim gerçekleşmiş olur. Vakum tüpleri verimli olmasının yanı sıra oldukça dayanıklıdır. Borosilikat adı verilen malzemeden yapılan bu tüpler dolu gibi dış etkilere karşı dayanabilir. Aynı zamanda yüksek sıcaklığa dayanıklı olması ile bilinen bu malzeme on beş yıldan fazla kullanım ömrüne sahiptir. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş enerji firması ile sizde vakum tüplü sistemlere sahip olabilirsiniz.


  Vakum Tüplü Güneş Enerji Sisteminin Özellikleri Nelerdir

  Güneş enerji sistemleri ihtiyaç ve kullanım alanına göre pek çok çeşide sahiptir. Bunlardan biri de vakum tüpleri bulunduran güneş enerjisi sistemlerdir. Tasarım ve kullanılan teknoloji sayesinde verimliliğin en fazla olduğu sistem olduğu söylenebilir. Özellikle güneşlenme süresi az güneş ışığı yönünden fakir olan yerleşim yerlerinde yenilenebilir enerjiyi kullanmak için tercih edilebilir. Yaz veya kış mevsimi fark etmeksizin yüksek verimde güneş enerjisinden faydalanabilirsiniz. Vakumlanmış silindirik tüpleri sayesinde güneş ışınlarını gün boyunca dik olarak sisteme katılır. Tasarımları sayesinde yansıma çok az olduğu için güneş ışınları enerji sisteminin dışına çıkamaz. Böylece enerji kaybı söz konusu olmaz. Vakum tüpleri sayesinde ise güneş ışığından elde edilen ısı enerjisi çok daha kolay şekilde suya aktarılır. Isınan su sıcak su deposuna aktarılarak kullanıma hazır hale gelir. Sistemin büyüklüğüne göre vakum tüplü güneş enerji sistemi fiyatları belirlenir. Aynı zamanda sıcak su deposu da fiyat etkenleri arasındadır. İzmir başta olmak üzere çevresinde de faaliyetlerini sürdüren Güneysan Güneş enerji firması aracılığı ile bu enerji sisteminin imkanlarından faydalanabilirsiniz.


  Ucuz Enerji İçin Vakum Tüpleri

  Yenilenebilir temiz enerji kaynaklarının başlıca olanı güneştir. Güneş enerjisi yeşil enerji olduğu gibi masrafsız bir enerji kaynağıdır. Bu enerjilerden faydalanmanın başlıca yolu ise güneş enerji sistemleridir. Güneş enerji sistemleri arasında verim ile ön plana vakum tüpleri bulunan kollektörler çıkmaktadır. Düzlemsel kollektörlere göre güneş ışıklarından günün her saatinde yüksek verimlilikte beslenirler. Çünkü vakum tüplerine güneş ışıkları yapısından dolayı daima dik gelir. Borsilikat adı verilen özel camlardan yapılan vakum tüpleri gelen ışınların yüzde 93’üne kadar soğurabilir. Aynı zamanda iç içe bulunan iki vakumlu tüp sayesinde ısı kaybı olmaz ve yansıma gerçekleşmez. Böylece sistemdeki su çok daha hızlı ısınır ve soğumaz. Isınan su sıcak su deposuna aktarılarak kullanıma hazır hale gelir. İlk kurulumun ardından neredeyse bedavaya sıcak su temini gerçekleşir. Vakum tüplü güneş enerji sistemlerini tüp sayısı ve boyutuna göre farklı fiyatlarda temin edebilirsiniz. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş enerjisi firmasıyla bu sisteme sahip olabilirsiniz.

  Vakum Tüpleri Güvenilir Mi

  Vakum tüpleri bulunan güneş enerjisi sistemleri verimlilik ve dayanıklılık konusunda kendini kanıtladığı aşikardır. Bu tür sistemlerde akla gelen bir diğer soru da güvenilir olup olmadıklarıdır. Buna net cevap olarak tamamen güvenilir olduklarını söyleyebiliriz. Uzun yıllar sürem araştırmalar sonucunda yüksek mühendislik ürünü olarak geliştirilen bu sistem tamamen zararsızdır. Dünya’nın pek çok yerinde kullanılmaktadır. Yüksek enerji toplayan bu sistemleri kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur. Bunlardan başlıca olanı sisteme soğuk su verilmemesi gerektiğidir. Çünkü yapısı itibari ile güneş ışınlarını maksimum verimle içinde hapseden sistemde  vakum tüpleri 250 derece sıcaklığa kadar ısınabilir. Ani soğuk su şok etkisi ile camın çatlamasına sebep olabilir. Her ne kadar borsilikat adı verilen sağlam bir malzeme olsa da buna dikkat edilmelidir.  İzmir ve civarında yıllardır faaliyetini sürdüren Güneysan Güneş enerji firması aracılığı ile güvenilirliği ispatlanmış bu cihazlara sizde sahip olabilirsiniz. Temiz enerji ve iyi bir gelecek için güneş enerji sistemlerini tercih edebilirsiniz.


  Vakum Tüplü Güneş Enerji Sistemleri Nedir

  Vakum tüplü güneş enerji sistemleri piyasada bulunan geleneksel emici sistemlere göre daha iyi performans verir. Gelişmiş tasarımı sayesinde iki tabaka arasında vakum katmanı bulunur. İç kısımda katmanlı yapılar bulunur. Böylece yoğunlaşma sirkülâsyonu devamlı tekrarlanır. Katmanlı ve vakumlu yapı termos görevi görerek termal enerjiyi korur.  Bu ise verimli bir enerji kaynağı için önemlidir. Güneş enerjisi su deposu gerekli sıcaklıktaki suyu barındırır. Sistemde elde edilen termik enerji borular vasıtası ile eviniz veya işyerinizde gerekli yerlere dağıtılır. Bu enerji sistemi size sıcak su sağlayacaktır. İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş Enerjisi firması aracılığıyla en verimli Güneş enerjisi ile su ısıtma sistemleri kurabilirsiniz.  Vakum tüplü güneş enerjisi fiyatları düzlemsel kolektörlere oranla biraz daha pahalı olmasına karşın çok daha verimlidir. Ayrıca sistemin boyutuna göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Aynı şekilde Güneş enerjisi su depoları farklı büyüklükte olabilir. Bu da fiyatı etkileyen unsurlardan biridir. Detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.


  Basınçlı Vakum Tüplü Güneş Enerjisi Fiyatları Hakkında

  Basınçlı vakum tüplü Güneş enerjileri kapalı devre olarak çalışır. Depo ve tüplü katmanlı boru yapısından oluşur. Tüpler manifolt olarak adlandırılan yere, bağlantı mantifoltu ise basınçlı depoya bağlı olarak çalışır. Vakum tüplü Güneş enerjisinin özel tasarımından dolayı güneş ışınları gün boyu dik açı ile alınır. Bu sayede gün içerisinde elde edilen verimi en üstte tutulur. Sistemde bulunan ısıtıcılar verimin ve dayanıklılığın sağlanması için özel malzemelerden yapılır. Bu malzemeler genellikle titanyum ve kromdur. Su basıncının yeterli olmadığı yerleşim yerlerinde sıklıkça tercih edilen güneş enerjisi sistemlerindendir. Basınç vakum tüplü Güneş enerjisi fiyatları sistemin kapasite yapısına göre değişiklik gösterir. Deponun büyüklüğü veya güneş enerjisi panelinin boyutları değişimin başlıca kaynakları arasındadır. İster evinizin çatısına isterseniz bahçenize kurabileceğiniz bu ürün sayesinde kolaylıkla sıcak su elde edebilirsiniz. Bu konuda yetkinliği ile bilinen İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren Güneysan Güneş Enerjisi firması başvurabilirsiniz. Talepleriniz ve evinizin şartları gözetilerek en uygun basınçlı vakum tüplü güneş enerjilerinin kurulumunu yapabiliriz.


 • Yorum Yap

  Not: HTML'ye dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  36 Vakum Tüplü Galvaniz Güneş Enerjisi

  • Marka: MAŞİNGA
  • Ürün Kodu: 36 tüp gvnz
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 28.800,00TL

  • KDV Hariç: 24.000,00TL

  Etiketler: vakum, tüplü, galvaniz, güneş, enerjisi